استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۶ تير
استاندار لرستان: جبران خسارت‌هاي سيل نيازمند تخصيص اعتبارات ويژه است 1398/07/20
استاندار لرستان: جبران خسارت‌هاي سيل نيازمند تخصيص اعتبارات ويژه است


استاندار لرستان گفت: جبران خسارت‌هاي سيل و جلوگيري از تكرار حوادث گذشته نيازمند تخصيص اعتبارات ويژه است.

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، دكتر سيد موسي خادمي روز پنجشنبه در مراسم افتتاح دبيرستان 12 كلاسه شاهد شهر پلدختر اظهار داشت: چنانچه  ديواره هاي حفاظتي و راه هاي روستايي سيلزده پلدختربطور اصولي بازسازي نشود، بسياري از اين مناطق با بارشهاي فصلي دچار مشكل مي شوند.

وي با تقدير از اقدامات انجام شده در مدارس سيلزده لرستان گفت : خيرين از روزهاي ابتداي وقوع سيل كه پلدختر با حجم بالايي از خرابي ها مواجه بود ميان مردم حادثه ديده حضور يافتند.

خادمي با اشاره به اينكه بازسازي مدارس سيلزده از اولويت‌ها بوده اظهار اميدواري كرد: با حمايت وزارت آموزش و پرورش و خيرين تا ابتداي سال آينده، مدارس تخريب شده از سيل با كيفيت و تجهيزات بهتربازسازي و آماده تحصيل دانش‌آموزان شود .

استاندار لرستان افزود: دولت توجه ويژه اي به مناطق كمتر توسعه يافته دارد و اكنون كه سيل ويرانگر به كمبود هاي لرستان اضافه كرده و روند توسعه آن را تحت تاثير قرار داده، اهميت اين استان براي مسئولان دو چندان شده است. 

خادمي گفت: با توجه به تاثير گذاري وزارت آموزش و پرورش در بدنه دولت، از وزير مربوطه انتظار مي رود توجه ويژه‌اي براي جبران برخي نارسايي‌ها در اين حوزه داشته باشد. 

وي گفت: جبران خسارت‌هاي سيل و جلوگيري از تكرار حوادث گذشته نيازمند تخصيص اعتبارات ويژه است چرا كه سيل در پلدختر دستاوردهاي 50 ساله مردم را از بين برده است.

خادمي يادآورشد : 25 تا 30 درصد اعتبار رديف هاي ويژه سيل در لرستان تخصيص يافته كه با توجه به حجم تخريب ها در اين استان نسبت به ساير مناطق اين روند بايد تسريع شود. 

وي با اشاره به وجود دانش آموزان مستعد در مناطق سيلزده لرستان افزود: ممكن است استعدادهاي فراوان اين مناطق به دليل فقر و نبود امكانات  دچار آسيب شوند كه در اين زمينه بايد سرمايه‌گذاري هاي لازم صورت گيرد.

خادمي با گراميداشت ، ياد و خاطره مرحوم حافظي(رئيس انجمن خيران مدرسه ساز) افزود: خيرين مدرسه ساز اقدامات مطلوب و برنامه‌هاي جامعي در مناطق سيلزده داشته‌اند. 

وزير آموزش و پرورش روز پنجشنبه به همراه هياتي براي افتتاح چند طرح آموزشي در شهرستان سيلزده پلدختر وارد اين شهر شد.

 افتتاح 31 پروژه آموزشي و تربيتي با 122 كلاس درس شامل دبيرستان 12 كلاسه شاهد و مدرسه 6 كلاسه معمولان، از مهم‌ترين برنامه‌هاي سفر حاجي ميرزايي  به پلدختر است.
160 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه