استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۸ شنبه ۱۰ اسفند
 استاندار لرستان: لزوم تدوين طرح جامع گياهان دارويي در استان لرستان 1398/10/25
استاندار لرستان: لزوم تدوين طرح جامع گياهان دارويي در استان لرستان

دكتر خادمي استاندار لرستان ظهر امروز درجلسه ستاد توسعه و كشت گياهان دارويي و گلخانه اي لرستان بر ضرورت برنامه ريزي دقيق در حوزه گياهان دارويي شامل : كشت ،فرآوري و بازاريابي تاكيد كرد و آن را از وظايف اصلي ستاد گياهان دارويي و گلخانه اي استان عنوان كرد .

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري لرستان اين جلسه، با حضور دكتر زينعلي مجري طرح گياهان دارويي وزارت جهاد كشاورزي ، دكتر شاهرخ رمضان نژاد رئيس سازمان نظام مهندسي كشاورزي ، دكتر علي هيودي مشاور هماهنگي امور مجلس معاونت توسعه روستايي نهاد رياست جمهوري و تعدادي از مديران دستگاه‌هاي دولتي و بخش خصوصي و به رياست استاندار لرستان تشكيل شد .

دكتر خادمي با اشاره به اينكه يكي از استعدادهاي اصلي استان لرستان كشت گياهان دارويي است ، گفت: لازم است در اين زمينه در سه حوزه كشت، فرآوري و بازاريابي تصميماتي اتخاذ شده و تعاريفي ارائه شود.

وي با اشاره به لزوم برنامه‌ريزي دقيق در ستاد گياهان دارويي استان بر ضرورت تدوين يك سند سه بخشي شامل موارد زير تاكيد كرد :
1-   حوزه گياهان دارويي و كشت آنها كه متولي آن سازمان هاي: جهاد كشاورزي، منابع طبيعي و امور عشايري است
2-   حوزه فرآوري گياهان دارويي كه متولي آن شركت هاي دانش بنيان باهماهنگي علوم پزشكي و دستگاههاي مرتبط است
3-    حوزه بازاريابي و فروش گياهان دارويي.

دكتر خادمي با بيان اينكه ارائه اطلاعاتي همچون وضعيت آب و هوايي استان و تنوع پوشش گياهي در جلسات ،دردي را دوا نمي كند اظهار داشت: پس از تعريف و استخراج پروژه ها در فاصله زماني معقولي در سه بخش ياد شده توسط  ستاد گياهان دارويي و گلخانه اي به تامين اعتبار لازم از سازمانهاي مربوطه پرداخته ميشود .

استاندار لرستان با تقدير از اقدامات خوبي كه تاكنون در اين زمينه انجام شده گفت: در سال‌هاي اخير گام‌هاي مثبتي در زمينه گياهان دارويي برداشته شده است و استان لرستان استعداد زيادي در اين زمينه دارد  كه مي توان با برنامه ريزي لازم بخش مهمي از ظرفيت استان را به اين  امر مهم اختصاص داد

97 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه