فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد
1398/04/26
معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد: مهمترين علل طلاق در جامعه بالا رفتن سطح توقعات خانواده ها است معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد: مهمترين علل طلاق در جامعه بالا رفتن سطح توقعات خانواده ها است
 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان بروجرد و به نقل از ايرنا، معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: مهمترين علل طلاق در جامعه فعلي بالا رفتن سطح توقعات خانواده ها و زوجين است.

عبدالرحيم رحيمي روز سه شنبه در جلسه ثبت وقايع حياتي شهرستان بروجرد كه در محل فرمانداري برگزار شد، افزود: با بروز مشكلات اقتصادي در جامعه شاهد افزايش آمار طلاق در جامعه هستيم.

وي اظهار داشت: طلاق در جامعه علل مختلفي دارد كه بايد با برگزاري همايش ها و سمينارها در مدارس و دانشگاهها جوانان را آگاه كنيم.

فرماندار بروجرد بيان كرد: بالا رفتن سن ازدواج به خاطر مسائل اقتصادي و راضي نشدن جوانان به يك زندگي ساده و بدون تجملات يكي ديگر از عوامل طلاق است كه بايد با فرهنگ سازي اين معظل اجتماعي را رفع كرد.

رحيمي با اشاره به اينكه فرهنگ تك فرزندي بايد از جامعه حذف شود، افزود: جامعه ايران به سمت كاهش جمعيت پيش مي رود و بايد با فرهنگ سازي و رفع مشكلات اقتصادي فرزند آوري را در جامعه ترويج دهيم.

وي اضافه كرد: ازدواج جوانان و تشكيل خانواده بايد از طريق آموزه هاي ديني و اخلاقي در جامعه مطرح شود و كارشناسان مذهبي و ديني بايد بيش از اين به تشكيل خانواده و بيان اهميت آن بپردازند. 
 
 
 
 
تعداد بازدید : 131
Powered by DorsaPortal