فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد
اخبار
1397/04/01
برگزاري 75 برنامه در هفته مبارزه با مواد مخدر در استان لرستان برگزاري 75 برنامه در هفته مبارزه با مواد مخدر در استان لرستان

مجتبي بيرانوند" دبير شوراي مبارزه با مواد مخدر لرستان روز چهارشنبه در جلسه شوراي مباره با مواد مخدر كه در فرمانداري بروجرد برگزار شد گفت: در اجراي طرح ملي مبارزه با مواد مخدر هر ساله بايد پنج درصد از آسيب هاي اجتماعي كاهش يابد كه براي اجراي اين برنامه همه دستگاه ها بايد پاي كار باشند.

 

وي اضافه كرد: شرح وظيفه هر دستگاهي مشخص است و ضروري است براي كاهش آسيب ها با همه توان برنامه ريزي شود تا در نهايت منجر به كاهش آسيب ها گردد و همه ادارات بايد در پايان هر ماه گزارش لازم را ارائه دهند.

 

بيرانوند با اشاره به اين كه استان لرستان در راستاي مبارزه با مواد مخدر 56 شهيد تقديم كرده است افزود: مبارزه با مواد مخدر يكي از موضوعات و برنامه هاي مهم است كه پيشگيري از اين بلاي خانمان سوز از طريق آموزش هاي لازم صورت مي گيرد كه آموزش هاي مناسب در راستاي كاهش اعتياد بسيار موثر است.

 

به گفته وي متاسفانه روز به روز سوداگران مرگ خود را بهتر تجهيز مي كنند و تلاش دارند تا جوانان و نوجوانان را در دام اعتياد گرفتار كنند اما روز به روز سن اعتياد در حال كاهش است و به دليل دسترسي آسان به مواد مخدر بسياري از افراد درگير شده اند و حتي درقشر تحصيل كرده نيز گرفتار اعتياد شده اند.

 

دبير شوراي مبارزه با مواد مخدر لرستان تصريح كرد: اعتياد پشت در كمين كرده و عدم توجه به محلات آسيب پذير و حاشيه نشين سبب مي شود تا اعتياد گسترش بيشتري پيدا كند و نياز است كه به اين محلات توجه بيشتري شود.

 

وي بيان كرد: سال گذشته 400 ميليون تومان در اختيار دانشگاه علوم پزشكي قرار داده شد و هر شهرستان بايد سهم خود را از دانشگاه دريافت كند تا بتواند برنامه هاي لازم را در اين راستا اجرا كند.

 

بيرانوند با اشاره به هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: در اين هفته 75 برنامه در استان برگزار مي شود كه اين برنامه ها با محوريت سازمان هاي مردم نهاد و با رويكر نشاط اجتماعي است.

 

به گفته وي در اين هفته پنج تن مواد مخدر غير دارويي در استان لرستان امحا مي شود.

 
 
 
 
 
 
 
14
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal