فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد
اخبار
1397/09/14
فرماندار بروجرد : صنايع بروجرد با مشكلات بانكي مواجه هستند فرماندار بروجرد : صنايع بروجرد با مشكلات بانكي مواجه هستند

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان بروجرد و به نقل ازخبرگزاري ايرنا معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد با اشاره به مشكلات بانكي بسياري از صنايع و توليد كنندگان اين شهرستان گفت: بايد براي رفع اين مشكل اقدام عملي شود.

صنايع بروجرد با مشكلات بانكي مواجه هستند

به گزارش ايرنا رضا آريايي روز سه شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي شهرستان در محل فرمانداري افزود: اين صنايع به دليل مسائل مختلف از جمله موانع بانكي شرايط مناسبي ندارند كه بايد براي رفع وضعيت موجود به صورت فوري و عملياتي اقدام شود.

وي اظهار داشت: امروز جاي خالي تحقيق و توسعه در صنايع به وضوح احساس مي شود كه بايد اقداماتي در راستاي به روز رساني و ارتقا فناوري هاي موجود صنايع صورت گيرد.

وي تصريح كرد: توسعه صنعت نيازمند پيوند دانشگاه با اين بخش است تا با افزايش فعاليت شركت هاي دانش بنيان به صنعت علمي و به روز دست يابيم.

آريايي با انتقاد از فاصله ايجاد شده ميان صنعت و دانشگاه گفت: دانشگاهيان بايد تحصيلات خود را تئوري و عملي به پايان برسانند.

وي با تاكيد بر توجه ويژه به مشكلات صنعت بروجرد اظهار داشت: اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي مي تواند در اين راستا تاثيرگذار باشد و با تصميم گيري هاي درست موجب تسهيل در امور توليدكنندگان شود.

رييس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي لرستان نيز گفت: تلاش مي شود مشكل توليدكنندگان و صنعتگران در سايه تعامل با دولت، مجلس شوراي اسلامي و قوه قضاييه برطرف شود.

حسين سلاح ورزي اظهار داشت: اتاق بازرگاني حلال مشكلات بخش خصوصي و فعالان اقتصادي است و مديران صنايع نيز بايد مشكلات خود را با اين مركز مطرح كنند.

وي افزود: صنايع لرستان بايد با برنامه و تدبير جديد و خارج از چارچوب هاي قديمي و سنتي به سمت اجراي طرح توسعه حركت كنند.

بروجرد با 33 درصد بيشترين سهم واحدهاي صنعتي لرستان را به خود اختصاص داده است.

مجموع واحدهاي صنعتي استان يكهزار و 655 باب با سرمايه ثبتي 30 هزار و 880 ميليارد ريال است كه با توجه به ايجاد اين واحدها از سال هاي گذشته تاكنون سرمايه اصلي اين واحدها بيش از رقم ثبت شده مي باشد.

حدود 27 هزار نفر در صنعت لرستان شاغل هستند.

 
 
  
 
25
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal