فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد
اخبار
1395/12/21
معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد: مشاركت عمومي در حفظ و حراست ازمنابع طبيعي ضروري است معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد: مشاركت عمومي در حفظ و حراست ازمنابع طبيعي ضروري است

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان بروجرد و به نقل از ايرنا، علي كوراني فر روز پنجشنبه در همايش همياران طبيعت كه در سالن اجتماعات اداره فرهنگ وارشاد اسلامي بروجرد برگزار شد افزود: دولت به تنهايي نمي تواند مانع تخريب و از بين رفتن منابع طبيعي شود براين اساس بايد از ظرفيت سازمانهاي مردم نهاد وغير دولتي استفاده شود.

به گفته وي منابع طبيعي سرمايه اي است كه از گذشتگان به ما رسيده و ما هم موظف هستيم ازاين منابع براي استفاده نسل آينده حمايت كنيم.

فرماندار بروجرد اظهار كرد: فرهنگ جامعه بايد طوري رقم زده شود كه با طبيعت همزيستي به وجود بيايد و از سطله گري بر منابع طبيعي وخدادادي خودداري كنيم.

كوراني فر اضافه كرد: براي رسيدن به مقصد بايد يك نقشه راه با رويكرد كارشناسي شده آماده شود و از فرصت سوزي در راستاي احياي منابع طبيعي جلوگيري كنيم.

وي با اشاره به ظرفيت بالاي اشتغالزايي منابع طبيعي در كشور وشهرستان بروجرد گفت: يكي ازسياست هاي اقتصاد مقاومتي حفظ، احيا، توسعه و بهره برداري از منابع طبيعي بوده و دراين راستا نيز بايد تلاش شود كه رونق واشتغال را ايجاد كنيم.

كوراني فر افزود: با كار فرهنگي بايد در رفتارها تغييرايجاد كنيم و براي اين تغييرنياز به آموزش داريم تا بتوانيم در حفظ و حراست منابع طبيعي كوشا باشيم.

به گزارش خبرنگار ايرنا همايش همياران طبيعت در بروجرد با حضور اقشار مختلف هميارطبيعت، مسئولان استاني و شهرستاني و عباس گودرزي نماينده مردم بروجرد و اشترينان در مجلس شوراي اسلامي برگزار شد كه در اين همايش از كتاب 10 هزار هميار طبيعت لرستان كه به همت اداره كل منابع طبيعي و ابخيزداري لرستان به چاپ رسيده است رونمايي شد.

در اين همايش كارت نمادين 250 نفر از كاركنان شركت اكسير بروجرد به مدير اين شركت اهدا شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید : 114
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal