فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد
اخبار فرمانداری و بخشداری ها
1397/09/1
فرماندار بروجرد: 680 كم بينا و نابينا در بروجرد شناسايي شد فرماندار بروجرد: 680 كم بينا و نابينا در بروجرد شناسايي شد
  به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه بروجرد و به نقل از خبرگزاري ايرنا ، رضا آريايي: 680 نابينا و كم بينا دراين شهرستان شناسايي شده كه از خدمات بهزيستي بهره مند هستند
رضا آريايي روز سه شنبه دربازديد از بخش نابينايان كتابخانه علامه شهيدي بروجرد با اشاره به اينكه نابينايي يك نقص نيست، اظهارداشت: كم بينا بودن از دليل فاصله گرفتن از زندگي و جامعه نيست و در جامعه بسيار است نابيناياني كه خدمات بزرگي را به جامعه ارائه داده اند.

وي افزود: امروز تعداد زيادي از نابينايان و افراد كم بينا در بخش هاي اداري و خصوصي اين شهرستان فعاليت مي كنند و اين نقص موجب نشده كه خود را از جدا از جامعه بدانند و مسئولان و ديگر اقشار مختلف جامعه نيز آنها را حمايت خواهند كرد.

فرماندار بروجرد برمناسب سازي معابر و پياده روها معلولان و نابينايان تاكيد كرد، و ادامه داد: موضوع بهسازي معابرهمچنان به طورمستمر در حال انجام است اما انتظار مي رود براي رفاه بيشتر نابينايان اقدامات جدي تري صورت گيرد.

مدير كتابخانه هاي عمومي بروجرد افزود: افتتاح كتابخانه نابينايان از سال 93 با پيگيري هاي اين نهاد و بهزيستي بروجرد انجام شد واين مهم با حمايت انجمن نابينايان كشور و بخش خصوصي در مدت يك ماه تحقق يافت.

داوود پهلوان بيان كرد: كتابخانه تخصصي نابينايان واقع در كتابخانه عمومي علامه شهيدي بروجرد با داشتن امكانات و تجهيزات به روز، مكاني مناسب براي استفاده و مطالعه روشندلان استان و غرب كشور ويژه كودكان و نوجوانان و بزرگسالان نابينا و كم بينا است.

وي اظهارداشت: اين كتابخانه به تجهيزاتي مانند دستگاه به ديد، تايپ برجسته با بريل، كامپيوتر و امكان ضبط و پخش صدا براي نابينايان مجهز شده است.

مدير نهاد كتابخانه هاي عمومي بروجرد گفت: بيش از هفت هزارو 500 عنوان كتاب صوتي و 180 جلد كتاب بريل و گويا ويژه نابينايان در كتابخانه علامه شهيدي اين شهرستان نگهداري مي شود.

پهلوان بيان كرد: اين كتابخانه آمادگي كافي براي جذب روشندلان از ديگر شهرهاي استان و منطقه غرب كشور را دارد.

 
 
 
تعداد بازدید : 14
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal