فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد
اخبار فرمانداری و بخشداری ها
1398/03/01
معاون استاندار و فرماندار بروجرد : 2 طرح كتابخانه اي هفته دولت در بروجرد به بهره برداري مي رسد معاون استاندار و فرماندار بروجرد : 2 طرح كتابخانه اي هفته دولت در بروجرد به بهره برداري مي رسد
 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان بروجرد و به نقل از ايرنا،  معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: 2 طرح كتابخانه اي با پيشرفت بالاي 90 درصد در اين شهرستان وجود دارد كه براساس زمان بندي مشخص شده هفته دولت سال جاري به بهره برداري مي رسد.

عبدالرحيم رحيمي روزسه شنبه در نشست انجمن كتابخانه هاي عمومي و نهضت مطالعه مفيد درسالن جلسات اداره ارشاد بروجرد اظهارداشت: براي تكميل اين 2 طرح 10 ميليارد ريال از محل اعتبارات متمركز كشوري، پنج ميليارد ريال توسط استانداري لرستان و پنج ميليارد ريال نيز توسط فرمانداري ويژه شهرستان اختصاص يافته است.

وي افزود: هرگونه هزينه در راستاي ترويج فرهنگ مطالعه، كتاب و كتابخواني، نوعي سرمايه گذاري است كه در بلندمدت جواب مي دهد و مانع بسياري از مشكلات و مسائل اجتماعي مي شود.

فرماندار بروجرد با تاكيد بر ترويج فرهنگ مطالعه و كتابخواني اضافه كرد: درشرايط كنوني فضاي مجازي باعث شده بين كتاب و كتابخواني فاصله ايجاد شود، براين اساس بايد براي تشويق به مطالعه درسنين كم اقدامات جدي را در دستور كار قرار داد.

رحيمي بيان كرد: فارغ از انكار اهميت فضاي مجازي اين فضا باعث شده كه فرهنگ مطالعه در تمام سطوح و حتي در مقطع دانشگاه و در بين دانشجويان نيز با كمرنگ شود كه وجود اين مهم مي طلبد مجدد با ارائه راهكارهايي در راستاي فرهنگ سازي و آگاهي بخشي اين مهم اقدام كرد.

وي ادامه داد: دوران دبيرستان و دانشگاه بهترين زمان براي ارتقاي دانش، مطالعه و كتابخواني است كه بايد براي استفاده درست و بهره برداري از اين زمان، برنامه هايي متناسب در راستاي ارتقاي فرهنگ مطالعه داشت.

معاون استاندار لرستان گفت: بسياري از مشكلات اجتماعي، بزهكاري ها و آسيب هاي اجتماعي به نوعي ريشه در فاصله گرفتن از كتابخواني دارد. رحيمي با تاكيد بر اينكه ديد فرهنگي همه افراد بايد عام شود، اظهارداشت: ترويج فرهنگ مطالعه و كتابخواني منحصر به يك دستگاه نيست همه در برابر اين مساله مسئوليت دارند و در نظرگرفتن نيم درصد درآمد شهرداري ها به توسعه كتابخانه هاي نيز در راستاي ضرورت و اهميت مطالعه و كتابخواني است.

وي افزود: تشويق مردم به كتابخواني بصورت در نظر گرفتن جايزه و برگزاري جشنواره ها اقدام مناسبي است كه از جمله آنها مي توان به جشنواره رضوي اشاره كرد و بايد براي آن تبليغات موثري صورت گيرد.

 
 
 
 
تعداد بازدید : 78
Powered by DorsaPortal