فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد
اخبار فرمانداری و بخشداری ها
1398/03/08
معاون استاندار و فرماندار بروجرد: استانداردهاي لازم در ساخت اماكن آموزشي بايد رعايت شود معاون استاندار و فرماندار بروجرد: استانداردهاي لازم در ساخت اماكن آموزشي بايد رعايت شود

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان بروجرد و به نقل از ايرنا، معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: اگر بر اثر هر حادثه اي مدرسه اي دچار تخريب و آسيب شود همه ما مسئول هستيم بنابراين بايد در ساخت اماكن آموزشي همه استاندارهاي لازم در نظر گرفته شود.

عبدالرحيم رحيمي روز سه شنبه در جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان بروجرد كه در محل سالن جلسات آموزش و پروش بروجرد برگزار شد گفت: مدارس غير دولتي بخصوص بايد در فكر توسعه و رعايت استاندارهاي لاز م باشند چرا كه اگر زماني حادثه اي همچون زلزله رخ دهد و اين مدارس دچار آسيب هايي شوند همه در برابر آن مسئول هستيم و بايد استاندارد سازي ها مورد توجه قرار گيرد.

وي با اشاره به وجود زمين هاي آموزشي گفت: آموزش و پروش زمين هاي فرهنگي و آموزشي كه در اختيار دارد در صورتي كه خودش نياز نداشته باشد مي تواند بنا بر قانون آن را در اختيار موسسات غير دولتي به منظور ساخت فضاهاي آموزشي قرار دهد اما وظيفه اي ندارد و در صورتي كه مازاد بر نيازش باشد مي تواند اين كار را انجام دهد.

فرماندار ويژه بروجرد افزود: آموزش و پرورش به قيد اولويت و با توجه به شاخص هايي كه وجود دارد مي تواند از زمين هاي آموزشي كه در اختيار دارد به موسسات بدهد.

رحيمي با اشاره به وجودمشكلاتي در سيستم هاي گرمايشي مدارس گفت: بايد تمامي مشكلاتي كه در اين بخش وجود دارد به دقت نظر بررسي و برشمرده شوند تا بعد از مطرح شدن در جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان در شوراي استاني با حضور مدير كل آموزش و پرورش استان مطرح و رسيدگي شوند.

وي با اشاره به همكاري و مشاركت خوبي كه شوراي شهر و شهرداري بروجرد در مسائل مختلف شهر و از جمله در بخش اقدامات فرهنگي داشته اند گفت: در موضوع يادواره شهداي آموزش و پرورش شهرستان بروجرد كه اواخر خرداد ماه قرار است برگزار شود با تعامل و همكاري بين دستگاه هاي مختلف اميد كه بخوبي برگزار شود.

 

رحيمي افزود: هر چند با هيچ معيار مادي نمي توان فداكاري شهدا و خانواده هاي آنها را پاس داشت ولي ما صرفاً مي خواهيم يادآوري كنيم كه قدردان ايثار و از خودگذشتگي آنها هستيم.

فرماندار بروجرد در بخشي از سخنانش با تاكيد بر اينكه ما نبايد به سمت گسترش مدارس هيات امنايي برويم گفت: مدارس هيات امنايي در عمل هيچ كمكي به آموزش و پروش نكرده اند و بايد در شيفت مخالف هر مدرسه هيات امنايي يك مدرسه عادي باشد تا در صورتي كه والدين توان و تمايل به ثبت نام فرزند خود در آن مدارس را نداشتند در مدرسه عادي، ثبت نام كنند.

 

رحيمي با اشاره به وجود 22 مدرسه هيات امنايي در شهرستان بروجرد گفت: اين ميزان مدسه هيات امنايي براي بروجرد زياد است و نبايد به سمت ايجاد مدارس هيات امنايي رفت.

 

وي با اشاره به در نظر گرفتن 15 درصد از شهريه مدارس هيات امنايي به حسابي پشتيبان در آموزش و پرورش گفت: از محل اين 15 درصد كه رقم قابل توجهي هم خواهد شد مي توان براي رفع مشكلات ساير مدارس مناطق محروم و يا مدارس هيات امنايي ديگري كه با مشكلات مالي مواجه هستند بهره گرفت.

 

فرماندار بروجرد در خصوص ميزان افزايش شهريه مدارس هيات امنايي گفت: بايد يك كيفيت سنجي در بخش هاي مختلف در اين مدارس صورت گيرد و بنا بر رعايت استانداردها و كيفيتي كه ارائه مي شود ميزان افزايش شهريه را مشخص كرد. 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید : 70
Powered by DorsaPortal