فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد
اخبار فرمانداری و بخشداری ها
1398/06/31
معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد: اقدامات فرهنگي بيشترين اثربخشي در رعايت حجاب و عفاف دارد معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد: اقدامات فرهنگي بيشترين اثربخشي در رعايت حجاب و عفاف دارد
 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان بروجرد و به نقل از ايرنا، معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: امر به معروف و نهي از منكر در حوزه حجاب و عفاف بايد با اقدامات فرهنگي و به دور از رفتارهاي قهريه، انجام گيرد تا اثربخشي بيشتري داشته باشد.

فرماندار بروجرد در جلسه ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر كه در دفتر امام جمعه بروجرد برگزار شد، گفت: در خصوص اجراي امر به معروف و نهي از منكر در بخش حجاب و عفاف، اقدامات فرهنگي و فرهنگ سازي بايد صورت گيرد تا علاوه بر اثربخشي بيشتر، ماندگاري بيشتري هم دارد.

عبدالرحيم رحيمي افزود: اقدامات متكي بر قوه قهريه بخصوص در حوزه حجاب و عفاف، نمي تواند بصورت پايدار و ماندگار اثربخشي داشته باشد و ممكن است براي مدتي محدود با اعمال فشار و برخوردهاي چكشي رعايت شود ولي به محض كنار رفتن همان فشارها اثربخشي آنها هم از بين مي رود.

وي ادامه داد: در صورتي كه با اقدام فرهنگي و به عبارتي با فرهنگي سازي هر چند اقدامات فرهنگي معمولا زمانبر هستند ولي به همان نسبت اثربخشي ماندگار تر و طولاني تري دارند.

رحيمي بيان كرد: در حوزه مسائل اجتماعي، بايد شيوه هاي فرهنگي را در پيش گرفت و در آئين نامه امر به معروف و نهي از منكر نيز بر اصل فرهنگ سازي بسيار تاكيد شده است كه بايد اين مساله مورد توجه قرار گيرد و تمام تمركز بر اقدامات سخت گيرانه و قهري نباشد.

معاون استاندار لرستان اضافه كرد: با توجه به جمعيت بروجرد ممكن است افرادي بد حجاب شمار اندكي باشند كه ما مي گوئيم در شهري با پيشينه فرهنگي همچون بروجرد همان مقدار كم هم نبايد باشد اما بايد تلاش كرد براي رسيدن يه اين هدف فرهنگ سازي كرد.

رحيمي با تاكيد بر روش هايي تشويقي براي رعايت حجاب و عفاف گفت: به منظور ترويج حجاب و عفاف در گام نخست بانواني كه حجاب و عفاف را رعايت مي كنند بايد مورد تشويق و تقدير قرار گيرند تا با چنين اقداماتي اثربخشي بيشتري بر سايرين داشته باشد.

وي افزود: در عين حال بنا دستورالعمل هايي بصورت نامه هايي از سوي فرمانداري تذكرات لازم به دستگاه هاي اجرايي مختلف داده مي شود و در نامه هاي محرمانه اي نيز آنهايي كه با مشكلاتي در حوزه حجاب و عفاف مواجه هستند تذكراتي داده مي شود.

فرماندار بروجرد بيان كرد: فارغ از هر گونه شعار زدگي بايد در امر به معروف و نهي از منكر در راستاي رعايت حجاب و عفاف عمل كرد و زمانيكه بنا بر دستورالعمل وزارتخانه اي اجباري به پوشش چادر براي دانش آموزان نيست نمي توان اين اجبار را داشت اما گاه مي توان بصورت ابتكاري با همكاري خيرين و از ماه ها قبل از آغاز مدارس، با تخفيفات ويژه اي امكان خريد چادر براي خانواده ها را فراهم كرد تا در صورت تمايل با قيمت مناسبي چادر براي دانش آموزان دختر تهيه كنند. 
 
 
تعداد بازدید : 132
Powered by DorsaPortal