فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد
اخبار فرمانداری و بخشداری ها
1398/10/21
معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد: بروجرد در بخش تفكيك پسماندهاي عفوني رتبه اول را در لرستان دارد معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد: بروجرد در بخش تفكيك پسماندهاي عفوني رتبه اول را در لرستان دارد
 
 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان بروجرد و به نقل از ايرنا، معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: اين شهرستان در بخش تفكيك و دفع پسماندهاي عفوني پزشكي عملكرد مطلوبي داشته و رتبه اول را در استان دارد.

عبدالرحيم رحيمي فرماندار روز پنجشنبه در جلسه كارگروه اجتماعي و فرهنگي در فرمانداري بروجرد اظهار داشت: تمام مسوولان و دستگاه هايي كه بنوعي عملكرد آنها با سلامت و جان مردم سر و كار دارد بايد با تمام توان خود نظارت و بازرسي داشته باشند.

وي افزود: در راستاي تفكيك و دفع پسماندهاي پزشكي نظارت و بازرسي هايي دقيق و منظمي اعمال مي شود.

فرماندار بروجرد تاكيد كرد: در خصوص مسائل مرتبط با محيط زيست و سلامت عمومي مردم هر كسي بايد بنا بر وظايفي كه در چارچوب قانون مشخص شده عمل كند و هيچ گونه كوتاهي قابل پذيرش نيست.

رحيمي با اشاره به مشكلاتي كه در خصوص نبود پيش سرد در كشتارگاه بروجرد وجود دارد، گفت: بنا بر دستورالعمل هاي بهداشتي در راستاي سلامت مردم بايد گوشت قبل ازاينكه به دست مردم برسد تا 24 ساعت در حالت پيش سرد در يخچال نگهداري شود كه در مورد كشتارگاه بروجرد با پييگيري هاي انجام شده اين مشكل حل مي شود.

وي افزود: علاوه بر اين مشكل فاضلاب كشتارگاه يكي ديگر از مسائلي است كه بايد بعنوان يك اولويت مهم مورد توجه قرار گيرد چرا كه همين بهانه هايي از اين دست مي توانست منجر به فروش و به مزايده گشذاتن كشتارگاه بروجرد شود ولي با تلاش و پيگيري هاي صورت گرفته از اين اقدام ممانعت شد .

فرماندار بروجرد با اشاره به مشكلاتي كه در حوزه شهرداري بروجرد وجود داشته است گفت: مشكل مهمي همچون جمع نكردن زباله هاي شهر يكي از اين مسائل بود كه شهروندان خواهان چرايي به وجود آمدن اين مشكل بودند و با پيگيري هاي از جوانب مختلف مساله واكاوي شد .

رحيمي با اشاره وجود مشكلاتي كه در مجنوعه شهرداري وجود دارد گفت: شهرداري داراي 1200   پرسنل است  اين در حاليست كه مجموعه شهرداري با نصف همين ميزان قابل اداره است و 300  نيرويي كه زماني بعنوان نيروي خدماتي به كار گرفته شدند پشت ميز نشين شدند.

وي با بيان اينكه مگر شهرداري به چند مدير نياز دارد كه همه مي خواهند پشت ميز باشند گفت: در بررسي مشكل به مسائلي رسيديم كه از آن جمله مي توان به جرياني اشاره كرد كه به كارگر شهرداري مي گفتند زباله ها را جمع نكن ما به تول پول مي دهيم و نگران نباش تا شهرداري مجبور به گرفتن پيمانكار براي جمع آوري زباله ها شود و سالانه بايد ميلياردي به آنها پرداخت كرد.

فرماندار بروجرد گفت: بعبارتي در حاليكه اينهمه كارگر بعنوان نيروي خدماتي در شهرداري جذب شده است پيمانكار براي جمع آوري زباله ها هم گرفته شود.

وي با اشاره به برگزاري اولين كارگروه اجتماعي و فرهنگي در شهرستان بروجرد گفت: اين كارگروه با ساير كارگروه هاي سلامت و زنان خانواده ادغام شده است تا با مشخص شدن زيرگروهها و انجام كار كارشناسي بتوان در اين كارگروه با تعامل و مشاركت تمامي دستگاه هاي اجرايي به نتايج قابل قبولي در حل مشكلات پرداخت.

حسن بلوريان معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري بروجرد گفت: محور و موضوع اولين كارگروه فرهنگي و اجتماعي شهرستان بروجرد پرداختن به مشكل زيست محيطي شهرستان بروجرد در نظر گرفته است تا با اين رويكرد كه قبل از اينكه مشكلي به معضل تبديل شود آن را در دستور كار قرار داد.

وي گفت: اگر يك مشكل تا قبل شدت و قبل ازاينكه به معضلي شهري تبديل شود به فكر حل آن برآمد نتايج اثربخش تري خواهد داشت .

بلوريان گفت: مشكلات مرتبط با محيط زيست طي 6 ماه اخير در سطح شهري بيشتر بعنوان خواسته و مطالبه مردم مطرح شده است كه به همين خاطر محور كارگروه اجتماعي و فرهنگي شهرستان بروجرد قرار گرفته است. 
 
 
 
تعداد بازدید : 106
Powered by DorsaPortal