استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
ثميني تاكيد كرد: لزوم سرمايه‌گذاري فرهنگي در مناطق كمتر توسعه يافته 1398/07/22
ثميني تاكيد كرد: لزوم سرمايه‌گذاري فرهنگي در مناطق كمتر توسعه يافتهمعاون استاندار لرستان گفت: افزايش اماكن فرهنگي باعث ناامني مناطق براي بزهكاران مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، محمود ثميني در جلسه كارگروه كتابخانه‌هاي استان ضمن تسليت اربعين حسيني اظهار كرد: براي برطرف كردن معضلات فرهنگي در هر منطقه‌اي از طرح توانمندسازي مي‌توان بهره برد.

وي با بيان اينكه كم‌هزينه‌ترين بُعد توانمندسازي حوزه فرهنگي است، افزود: بايد تلاش كرد تا كتابخانه‌ها را در خانه‌هاي مردم به خصوص تا دل روستاها برد؛ اين بالاترين كار فرهنگي و از طرفي نيز كم هزينه است.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري گفت: اگر از داشته‌ها به درستي استفاده كنيم به ويژه در مناطق روستايي هدف‌گذاري مي‌توان بحث سرانه كتابخواني در استان را به راحتي افزايش داد.

وي با اشاره به اينكه لرستان داراي ظرفيت بالايي در پرورش استعدادها است، افزود: با اقدامات و برنامه‌ريزي مناسب مي‌توان اين استعدادها را شكوفا كرد، از اين‌رو بايد در مناطق كمتر توسعه يافته سرمايه‌گذاري فرهنگي بيشتري انجام داد.

 ثميني با تاكيد بر اينكه دستگاه‌ها علاوه بر وظايف تخصصي خود بايد كارهاي فرهنگي انجام داده و در افزايش دانش مردم تلاش كنند، خاطرنشان كرد: افزايش آگاهي مردم باعث منطقي‌تر شدن مطالبات شده و از طرفي پاسخگويي به آنها راحت تر مي‌شود و در نهايت مردم مي‌توانند در زمان‌هاي حساس درست و بهتر تصميم بگيرند.


 معاون سياسي استاندار در بخش ديگري از سخنان خود به بحث احداث كتابخانه در مناطق محروم اشاره كرد و افزود: دستگاه‌ها به‌خصوص كتابخانه، شهرداري، ارشاد و سازمان تبليغات اسلامي به خوبي مي توانند نيازهاي فرهنگي مناطق محروم را برطرف كنند. وي ادامه داد: افزايش اماكن فرهنگي در مناطق محروم باعث ناامن كردن منطقه براي سودجويان و بزهكاران مي‌شود.

ص
 ثميني انسجام دستگاه‌هاي استان را عامل موفقيت در كارها برشمرد و گفت: در بحث بازآفريني شهري پايدار تمام دستگاه‌ها در ارتقاء سطح فرهنگي عمراني و اقتصادي مناطق كم برخوردار و محروم به حداقل متوسط شهري رساندن آن بايد تلاش كنند.

صص
وي با تاكيد بر افزايش نشاط اجتماعي در جامعه گفت: برنامه‌ريزي مناسب و اجرايي كردن آن بايد در چارچوب مقررات نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران با تلاش تمام دستگاه‌ها انجام شود.

124 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه