فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد
1393/08/18
اداره خاك شناسي اداره خاك شناسي
آزمايشگاه فني و مكانيك خاك شناسي شهرستان بروجرد

شركت مادر تخصصي آزمايشگاه فني و مكانيك خاك با بيش از چهل سال سابقه فعاليت در امور كنترل كيفي و مطالعه خصوصيات فيزيكي و مكانيكي خاكها و مصالح ساختماني همچنين امور ژئوتكنيك و گسترش فعاليتها در پروژه هاي عمراني ،در سال 1367 با احداث شعبه اي در شهر بروجرد شروع به فعاليت در منطقه بروجرد نمود. با پشتيباني وحمايتهاي استانداري و سازمان برنامه و بودجه از سال 1366 آزمايشگاه استان به صورت مديريت مستقل در آمده و با سرمايه گذاري بيشتر در زمينه تجهيزات و ساختمان و نيروي انساني اقدام به توسعه فعاليتها و ارائه خدمات بهتر نمود. در حال حاضر شعبه شهرستان بروجرد با 10نفر نيروي كار آزموده با لوازم و امكانات فني پيشرفته در قالب 6واحد محلي در پروژه هاي عمراني منطقه بروجرد مشغول انجام خدمات مي باشد.خدمات قابل ارائه :

مطالعه حالت فيزيكي و مكانيكي خاكها و مصالح ساختماني انجام آزمايشهاي فني و كنترل عمليات اجرايي و تطابق با مشخصات فني شامل خاك:همانطوري كه مستحضريد تمام سازه هاي مهندسي از قبيل ساختمانها ،پلها ،بزرگراهها ، تونلها ، ديوارها ،برجها ، سدها و ….بايد داخل و روي خاك قرار گيرند، چرا كه شالوده سازه ها بر روي خاك استوار مي شود

از طرفي خاك به عنوان يكي از مصالح ساختماني عمده از طرحهاي مهم مهندسي عمران مي باشد. لذا تعيين خصوصيات فيزيكي و مكانيكي خاك از قبيل دانه بندي ، قابليت زهكشي، نشست و مقاومت برشي و…امري كاملا ضروري به نظر مي رسدآزمايشات مربوط به خاك:

1-دانه بندي

2-هيدرومتري

3-طبقه بندي خاك

4-تعيين وزن مخصوص خاك

5-تعيين تراكم نسبي خاك متراكم شده

6- تعيين تراكم آزمايشگاهي

7-توان باربري خاك R.B.C

8-سه محوري به روشهاي مختلف

9-تحكيم

10-برش مستقيم

11-نفوذپذيري

بتن

بتن يكي از مهمترين مصالح در بناي يك پروژه ساختماني است. بتن مخلوطي از مصالح سنگي(شن و ماسه)،سيمان و آب و مواد افزودني و معدني مي باشد. كه با نسبتهاي معين با هم تركيب شده تا محصول مقاوم و پايا به دست آيد .

آزمايشات مربوط به بتن:

1-تهيه طرح اختلاط بتن شامل تعيين نسبتهاي مقدار سيمان،آب،مصالح سنگي ، اسلمپ، درصد هواي محبوس و مقاومت فشاري.

2-تعيين نفوذ پذيري بتن

3-تعيين درصد هواي بتن تازه

4-تعيين ميزان افت بتن(اسلامپ)

5-تعيين مقاومت فشاري بتن

آسفالت

آسفالت از معمولي ترين مصالح جهت پوشش راهها ميباشد كه باعث تسهيل در آمد و شد و كاهش استهلاك خودروها مي گردد.

آسفالت مخلوطي است از قير و مصالح سنگي كه جهت پوشش و محافظت قشر روسازي در برابر عوامل جوي و جلوگيري از فرسايش آن به كار مي رود.

آزمايشات مربوط به آسفالت:

1-تهيه طرح اختلاط آسفالت شامل :الف)دانه بندي،تعيين وزن مخصوص حقيقي،ظاهري و موثر تعيين درصد جذب آب و جذب قير و نسبتهاي اختلاط مصالح سنگي ب)تعيين پارامترهاي آسفالتي از قبيل استحكام نمونه مارشال،وزن مخصوص آسفالت، فضاي خالي مخلوط آسفالتي،فضاي خالي بين مصالح سنگي،فضاي خالي مصالح سنگي پر شده با قير ،رواني آسفالت و وزن مخصوص حداكثر مخلوط آسفالتي به ازاي درصدهاي مختلف قير و تعيين مقدار قير بهينه و ارائه توصيه هاي فني مربوطه.

2-تعيين مقدار قير موجود در آسفالت كوبيده شده و تعيين دانه بندي مصالح سنگي آن.
تعداد بازدید : 76
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal