همزمان با سفر استاندار لرستان به بروجرد چند طرح عمراني و اقتصادي به بهره برداري رسيد
به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان بروجرد و به نقل از ايرنا، ، همزمان با سفر استاندار لرستان به بروجرد چند طرح عمراني و اقتصادي، راه اندازي مجدد كارخانه كاشي جم بروجرد، افتتاح مدرسه 6كلاس رحم دل و پاسگاه محيط باني بيشه دالان به بهره برداري رسيد .
 
 به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان بروجرد و به نقل از ايرنا، ، همزمان با سفر استاندار لرستان به بروجرد چند طرح عمراني و اقتصادي، راه اندازي مجدد كارخانه كاشي جم بروجرد، افتتاح مدرسه 6كلاس رحم دل و پاسگاه محيط باني بيشه دالان به بهره برداري رسيد .

خط توليد واحد صنعتي كاشي جم بروجرد پس از 2 سال توقف در پنجمين روز از دهه فجر با اعتبار چهارميليارد تومان مجدد راه اندازي شد.

معاون برنامه ريزي فرمانداري بروجرد روز چهار شنبه در حاشيه افتتاح اين واحد صنعتي در گفت وگو با خبرنگار ايرنا گفت: در راستاي تحقق شعار رونق توليد واحد صنعتي غيرفعال كاشي جم با ظرفيت توليد پنج هزار متر مربع كاشي در روز راه اندازي شد.

احمد گودرزيان افزود: اين واحد صنعتي با حجم سرمايه گذاري 25 ميليارد تومان راه اندازي شده است.

وي تاكيد كرد: اين واحد صنعتي تا خرداد ماه سال آينده زمينه اشتغال 150 نفر را فراهم مي نمايد.

معاون فرماندار بروجرد اظهار داشت: طرح توسعه اين واحد صنعتي در زميني به مساحت 22 هزار متر مربع تا سال 1400 با مدرنترين دستگاهها انجام خواهد شد.

وي بيان كرد: تا پايان امسال حدود 20 واحد صنعتي راكد ديگر در اين شهرستان نيز احيا مي شود.

كارخانه كاشي جم بروجرد طي سال هاي متوالي از جمله شركت هاي برتر كشور در زمينه توليد انواع كاشي كف بود كه توليدات آن به عراق، آذربايجان، تركمنستان و كشورهاي حاشيه خليج فارس صادر مي شد.

حدود 35 درصد صنايع استان لرستان در شهرستان بروجرد واقع شده اند كه متاسفانه تعدادي از آنها در سال هاي اخير به دلايل مختلف از جمله تحريم ها، نبود بازار فروش و نقدينگي و مديريت هاي نادرست تعطيل و يا نيمه تعطيل شده اند.

مديركل نوسازي مدارس لرستان روز چهارشنبه در آئين افتتاح مدرسه 6 كلاسه رحم دل بروجرد گفت: اجراي اين طرح بصورت مشاركتي بوده و تا كنون اعتباري حدود 700 ميليون تومان براي آن صرف شده است.

محمدرضا حيدري بيان كرد: اين طرح از سال 93 عمليات اجرايي آن آغاز شده كه به دلايلي چند سال گذشته تعطيل بود اما طي چند ماه گذشته مجددا تخصيص اعتبار خورد و مرحله دوم آن شروع شد و امروز به بهره برداري رسيد.

وي اظهارداشت: اين واحد آموزشي شامل فضاي آموزشي شامل فضاي آموزشي، ساختمان اصلي، سرويس بهداشتي، ساختمان اصلي، محوطه است كه زمين آن 2 هزار و 100 متر، ساختمان اصلي آن هزار و250 متر ساختمان اصلي و داراي 6 كلاس درس است.

مديركل نوسازي مدارس لرستان يادآور شد: اين مدرسه مجهز به سيستم گرمايشي به روز است و اميد كه با اين فعاليت ها در راستاي استاندارد بودن فضاي آموزشي  بتوانيم پاسخگوي مطالبات به حق فرهنگيان و دانش آموزان باشيم.

حيدري اضافه كرد: در طول ايام دهه فجر در مجموع 30 فضاي آموزشي را افتتاح خواهيم كرد كه بالغ بر 210 هزار ميلياد تومان براي آنها اعتبار صرف شده است و مناطق سيل زده را هم شامل خواهد شد.

 

همچنين پاسگاه محيط باني بيشه دالان با حضور معاون سازمان محيط زيست كشور، استاندار لرستان و جمعي از مسوولان استاني و شهرستاني افتتاح شد.

عمليات اجرايي اين طرح سال 1397 در 225 متر مربع زير بنا و با اعتبار معادل 700 ميليون تومان آغاز شده است.

اين پاسگاه محيط باني در سه طبقه احداث شده و شامل پاركينگ و محيط باني و مجهز به مانيتورينگ تالاب است.

وسعت تالاب بيشه دالان 903 هكتاربود كه در سال هاي اخير در اثر تخريب محيط زيست كاربري اصلي خود را از دست داده به كمتر از 400 هكتار رسيده است.

تالاب بيشه دالان در 15 كيلومتري جنوب شرقي بروجرد و در دشت سيلاخور واقع شده است.

 
 
 
 
 
تاریخ:
1398/11/17
تعداد بازدید:
345
منبع:
Powered by DorsaPortal