به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان بروجرد و به نقل از ایرنا :

سرپرست فرمانداری بروجرد با اشاره به ایستادگی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس گفت: نیاز امروز کشور ماندن و ایستادن در سنگر اقتصاد، معیشت و رونق تولید است.

احمد گودرزیان روز یکشنبه در مراسم هفت کتابخانه، هفت سنگر که در محل کتابخانه عمومی علامه شهیدی با حضور تعدادی از رزمندگان دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: سنگر امروز فعالیت در عرصه اقتصاد و رونق تولید است و افرادی نیز در این عرصه صادقانه، مشغول خدمت به مردم هستند.

وی با تاکید بر اینکه درس ایثار و جانفشانی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس فراموش شدنی نیست، بیان کرد: دفاع مقدس تعبیر عینی و واقعی از واژگانی همچون، صبر،  استقامت، مقاومت، شهامت، شکیبایی و غرور در برابر دشمن و همبستگی و وحدت ملی بود.

سرپرست فرمانداری بروجرد یادآور شد: در طول هشت سال دفاع مقدس، توکل و ایمان به خدا محکم ترین ابزار و توان در خط مقدم مبارزه با دشمن بود اما امروز علاوه بر این، رونق و پیشرفت در عرصه های مختلفی حاصل شده است بطوریکه کشور در شمار و در دریف کشورهایی با توان نظامی بالا در زمینه های مختلف قرار دارد.

گودرزیان با بیان اینکه انتقال ارزش های دفاع مقدس به جوانان باید صورت گیرد، اضافه کرد: این انتقال ارزش ها باید برای جوانان و نوجوانان به بهترین شیوه صورت گیرد تا آنها نیز به باور پذیری روحیه صبر و شکیبایی و غرور در برابر دشمن در طول هشت سال دفاع مقدس برسند و بدانند در افرادی بخاطر دفاع از خاک و میهن خود از جان خود گذشتند و جانفشانی کردند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان نیز در آئین اختتامیه هفت کتابخانه، هفت سنگر که به مناسبت هفته دفاع مقدس در بروجرد برگزار شد، ادامه داد: لحظه به لحظه هشت سال دفاع مقدس را باید ثبت کرد، هنوز بسیاری از خاطرات و گفته ها هستند که ارزش این را دارند که با نوشتن شدن به ثبت و ماندگاری برسند.

فرشته طهماسبی یادآور شد: خاطرات هشت سال دوران دفاع مقدس ذاتا ماندگار هستند اما نوشتن و ثبت کردن آنها در واقع می تواند ارزش ها دوران دفاع مقدس را بعنوان درسی ماندگار به نسل آینده انتقال داد.

وی با اشاره به اینکه ایثار و ساده زیستی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس نباید فراموش شود، گفت: ثبت و یادآوری خاطرات دوران دفاع مقدس کمک می کند تا دوباره ارزش هایی همون ساده زیستی یادآوری شوند و اگر فاصله ای با این ارزش ها اتفاق افتاده است هم با ثبت ارزش های دوران دفاع مقدس مجدد همان ارزش های زنده شوند.

طهماسبی افزود: شجاعت فرماندهان با امکانات کم و در شرایط سخت باید بعنوان ارزش های راستین هشت سال دفاع مقدس مورد توجه باشد و اهل قلم و نویسندگان در ثبت این ارزش ها گام بردارند

 

b_300_0_16777215_00_images_IMG-20200927-WA0012.jpgb_300_0_16777215_00_images_IMG-20200927-WA0013.jpgb_300_0_16777215_00_images_IMG-20200927-WA0014.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید