اعتبار لازم برای ایجاد طرح‌های گردشگری در روستا وجود دارد و انتظار می‌رود این پروژه‌ها علاوه بر رونق کسب و کار در مناطق روستایی مانع مهاجرت روستاییان به شهرها شود.

اصغر نوراله زاده روز شنبه در نشست جمع بندی سفر به بروجرد در فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: سعی خواهیم کرد تا جایی‌که امکان داشته باشد، مشکلات کسب و کار شهرستان را مرتفع کنیم.

وی اظهار داشت: پنج روستا به عنوان پایلوت به عنوان هر روستا یک محصول ، کار ثبت آنها انجام می شود و امیدواریم که با اجرای این طرح از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری کرده و کسب و کارهای در مناطق روستایی ایجاد شود.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به صنایع دستی و گردشگری بروجرد بیان کرد: برای گردشگری اعتبار مورد نیاز وجود دارد و می توان کار انجام داد و طرح‌ها را جمع آوری تا حمایت‌های لازم برای راه اندازی کسب و کارها در این حوزه انجام شود.

نوراله زاده اضافه کرد: کارگاههای میوه خشک کنی و سبزی پاک کنی که در روستاها ایجاد شده اعتبارات و تسهیلات لازم را دریافت خواهند کرد و اگر در قالب روستایی امکان پذیر نبود از طریق وزارت کار از اعتبارات ملی تخصیص داده می شود.

وی تاکید کرد: تفاهم نامه‌ای با وزارت جهاد کشاورزی در راستای حمایت از طرح‌های گیاهان دارویی منعقد شده و اکنون مجری طرح کمک به پروژه های گیاهان دارویی در کشور هستیم و اعتبار کشت ابلاغ شده و اعتبار فرآوری هم طی هفته های آینده ابلاغ می شود.

مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید ادامه داد: بخش صنعت نیز چون دارای مقیاس بزرگی است و نیاز به بررسی بیشتری دارد طرح‌های صنعتی آن باید تفکیک شود آنهایی که سرمایه در گردش میخواهد مشخص شده که با یک بانک به صورت مشارکتی انجام شود آنهایی که تجهیزات و سرمایه در گردش با هم نیاز دارند مشخص خواهد شد.

b_300_0_16777215_00_images_03-08_500_8-.jpgb_300_0_16777215_00_images_03-08_500_8--.jpgb_300_0_16777215_00_images_03-08_500_8---.jpg

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید